Новини

Спостерігається епідемічне неблагополуччя - в Києві дитина померла від менінгіту


В поточному році спостерігається епідемічне неблагополуччя захворювання на менінгококову інфекцію . Зареєстровано 27 випадків серед дітей до 17 років.  Всі хворі мали генералізовану форму, 2 з яких закінчилося летально  (дитина 3 місяців та 4 років). За 9 місяців минулого року зареєстрований лише  1 летальний випадок дитини 4 років.

31.10.2017 року зареєстровано третій летальний випадок дитини 2-х років, попередній діагноз: «Менінгококова інфекція, менінгококцемія». Дитина відвідувала дитячий садок Печерського району.

За медичною допомогою батьки звернулись  30.10.2017 року, діагноз «ГРВІ, інтестинальний синдром». Повторне звернення 30.10.2017 року за швидкою медичною допомогою до Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

30.жовтня 2017 року о 23:00 годині госпіталізована до КМДКІЛ, де о п’ятій годині ранку 31.10.17р. дитина померла.

31 жовтня 2017 року  працівники відокремленого підрозділу Оболонського міжрайонного відділу (філії) лабораторних досліджень розпочали проведення необхідних протиепідемічних заходів в дитячому навчальному закладі, який відвідувала померла дитина, а також, за місцем її проживання.

В ході проведення епідеміологічного розслідування організовано огляд ЛОР лікарем та бактеріологічно обстежено дітей, персоналу та всіх контактних осіб за місцем проживання померлої дитини. 

Всі діти, які 31.10.17 року були відсутніми у садочку, направлені у поліклініку за місцем проживання для медичного нагляду та бактеріологічного обстеження на наявність збудника менінгококової інфекції.

Довідково

Менінгіт - це запальний процес, що протікає в оболонках спинного і головного мозку. При своєчасному лікуванні захворювання повністю виліковне. Однак якщо запустити процес і звернутися до лікаря пізно , можливий навіть летальний випадок (смерть). Захворювання вражає весь віковий склад планети, однак найчастіше піддаються цьому захворюванню маленькі діти і чоловіки. Поширення менінгіту по країнах відрізняється один від одного. Так в деяких Африканських країнах частота народження цього захворювання в деякі роки вище в 30-60 разів, ніж в інших державах.


Автор: pressa від 31.10.2017