Новини

Обслуговування не державною мовою


До Головного управління надходить значна кількість звернень щодо можливих порушень вимог законодавства про захист прав споживачів з боку суб’єктів господарювання в частині здійснення обслуговування не державною мовою при реалізації товарів та наданні послуг.

Питання мовної політики досить актуальне в наш час. Проте з приводу наведеного слід надати наступні роз’яснення. Підприємство яке реалізує товари чи надає послуги на території м. Києва може надавати споживачам інформацію про товари українською мовою одним із наступних способів: завдяки службі підтримки контакт центру, електронною поштою, маркуванні, пакуванні та супровідній документації, яка додається до продукції, що в свою чергу відповідає положенням Закону України  «Про захист прав споживачів», зокрема ст. 15 та забезпечує право споживачів на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що дає можливість свідомого і компетентного вибору споживача необхідного йому товару.

Тобто, інтерфейси російськомовних веб – сайтів Товариств не є єдиною формою надання інформації про товари споживачам.

Товари, що пропонуються споживачам та перебувають в обігу у суб’єктів господарювання повинні мати маркування та цінники лише державною мовою, як того вимагає Закон України «Про захист прав споживачів».

В свою чергу відповідно до обслуговування не державною мовою, положення статей Закону України «Про засади державної мовної політики» передбачає вільне використання державної мови, регіональних мов або мов меншин, інших мов в економічній і соціальній діяльності об’єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій громадян – суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб. Також передбачено, що у внутрішніх правилах підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності забороняється прийняття будь-яких положень, що виключають або обмежують у спілкуванні співробітників використання державної мови, російської, інших регіональних мов або мови меншин. Цією ж статтею передбачено, що в роботі підприємств можуть використовуватись й інші мови, окрім державної.
Автор: pressa від 13.10.2017