Новини

Якість води в Києві: в яких випадках споживачі повинні платити менше за холодне водопостачання


У НКРЕКУ розповіли, як споживачі можуть отримати перерахунок за надання неякісних послуг з холодного водопостачання.

Показники якості холодної води і правила зниження вартості неякісної послуги з холодного водопостачання прописані в Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі їх ненадання або зниження якості. Як стало відомо порталу Domik.ua, документ затверджений постановою Кабміну №151 від 17 лютого 2010 року.

«Відповідно до вимог Порядку, у разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі виконавець проводить перерахунок розміру плати за фактично надані послуги», - повідомили в НКРЕКУ.

В яких випадках вартість холодної води повинна бути знижена

У Правилах перерахунку прописані ситуації, при яких вартість холодного водопостачання повинна бути нижче від 3,3 до 20%:
  • припинення поставок холодної води більш ніж на 6 годин на добу при цілодобовому централізованому водопостачанні. Ціна на холодну воду повинна бути на 3,3% нижче місячної плати за кожну добу, коли поставки води були припинені;
 
  • невідповідність складу і властивостей води Держстандарту на питну воду, вимогам санітарного законодавства і дозволам Держспоживстандарту. У такій ситуації вартість холодної води повинна бути знижена на 20% за весь термін, коли якість води не відповідала затвердженим .;
 
  • припинення в наданні послуги з водовідведення більш ніж на добу. У такій ситуації вартість водовідведення повинна бути знижена на 3,3% за кожну добу ненадання послуги.

Якість води в Києві в серпні 2017 року

У ПАТ «АК« Київводоканал »повідомили про якість водопровідної води, яку кияни споживали в серпні поточного року. Згідно з дослідженнями вода, яка поставляється в будинки киян, відповідає всім нормативним вимогам. Для очищення води, яка надходить з Дніпровської та Деснянської водопровідної станції, застосовуються високоефективні реагенти.
Автор: pressa від 23.08.2017