Насінництво

Здійснення державного нагляду (контролю) у сфері насінництва і розсадництва на території міста Києва покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Відповідно до абзаців 5 та 6 статті 20 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» та пунктів 31, 32 та 33, «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року, № 97 насіння і садивний матеріал, що ввозяться на територію України та на які видані сертифікати ОЕСР та сертифікати ISTA, не потребують додаткової перевірки показників, зазначених у цих сертифікатах.

Насіння і садивний матеріал, що ввозяться для реалізації на території України, повинні відповідати вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва. Під час імпорту насіння на територію України визнаються сертифікати міжнародного зразка (ІСТА) за умови наявності сертифікатів (ОЕСР), а також документи про якість насіння країн-експортерів, з органами із сертифікації яких орган із сертифікації України уклав відповідну угоду, з їх подальшим переоформленням на сертифікати згідно із законодавством України. Визнанню на підставі угод підлягають іноземні сертифікати за умови, що зазначені в іноземному сертифікаті обов’язкові вимоги і норми відповідають вимогам і нормам, чинним в Україні.

Кожна партія насіння і садивного матеріалу повинна супроводжуватись сертифікатами та супровідними документами (Атестат на насіння або Свідоцтво на насіння) які є дійсними на всій території України.

Особи, винні в порушенні законодавства у сфері насінництва та розсадництва, несуть відповідальність згідно зі ст.28 Закону України «Про насіння та садивний матеріал».