Статті

Поради споживачам: самолікування шкодить вашому здоров`ю, купуючи медичні препарати та харчові добавки, пам`ятайте про це!!!

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві неодноразово надходили звернення громадян щодо купівлі ними лікарських препаратів за телефонами, що вказані у рекламі на радіо або ж в телемагазинах.

В таких рекламах продавці активно заохочують споживачів щодо купівлі різних препаратів обіцяючи їм швидке схуднення, лікування різних хвороб чи болячок або ж лікування алкоголізму.

При цьому вказують номер телефону продавця, але  жодних адрес, де здійснює свою діяльність суб’єкт господарської діяльності, який продає ті "чудо" препарати або ж місце їх виготовлення, не зазначають.

Як тільки споживач набирає номер вказаний у рекламі для консультації або купівлі таких товарів, з ним відразу починають працювати досвідчені психологи, які представляються консультантами, лікарями або професорами різних медичних установ. Вони розповідають про чудотворний ефект лікувальних препаратів, які продають, зазначаючи, що саме цей товар є унікальним цілющим засобом, який неможливо придбати більше ніде.

Коли ж споживач, після тривалої розмови вже готовий зробити покупку, йому називають ціни, які значно вищі ніж коштує цей препарат насправді.

Якщо ж покупець після вказаної суми відмовляється від такої покупки, йому неодмінно пропонують багато знижок, які він може отримати «тільки тут і тільки сьогодні».

Після здійснення покупки, товар доставляється кур’єром і як тільки покупець підписує акт прийому-передачі починається найцікавіше.

В більшості випадків, препарати не допомагають або навпаки, шкодять здоров’ю. Клієнт, якого реклама переконувала, що він зможе в будь-який час та спосіб повернути товар починає надзвонювати за вказаними телефонами проте дані номери вже не обслуговуються.

Покарати таких нечесних продавців дуже важко оскільки жодних відомостей про продавця немає, а доказати чи приніс користь препарат чи ні можливо лише якщо пройти обстеження у кваліфікованого лікаря та отримати відповідну довідку.

Більшість препаратів, що рекламуються не є лікарським засобом, а харчовою добавкою і тому не підпадає під контроль Законом України «Про рекламу».

Згідно ч.1 ст. 21 Закону України «Про рекламу» дозволяється реклама:
  • лише таких лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, до застосування в Україні;
 
  • лише таких лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та які не внесені центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров’я до переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування.

Враховуючи вищевикладене Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві рекомендує утриматись від купівлі медичних препаратів або товарів опираючись тільки на заклики у рекламі.

Якщо ж Ви все ж таки бажаєте купити такий товар, то перед придбанням обов’язково проконсультуйтесь з Вашим лікарем щодо необхідності та доречності такої покупки саме по телефону чи в телемагазині.

 


Автор: pressa від 30.10.2017

  

Відеорепортаж