Статті

Контроль за регульованими цінами

До Головного управління надходять скарги споживачів стосовно надання неякісних житлово-комунальних послуг (низький рівень температури в приміщеннях, температури гарячої води тощо) та високі тарифи, низьку якість послуг тощо.   
Відсутність дієвого механізму контролю за обов’язковим отриманням ліцензій на провадження певного виду господарської діяльності в сфері надання житлово-комунальних послуг, призводить до надання окремими суб’єктами господарювання послуг за невстановленими тарифами (послуги теплопостачання, що здійснюються модульними котельнями, холодного водопостачання та водовідведення, яке здійснюється в котеджних містечках за межами м. Києва).
При здійсненні контрольних заходів державного нагляду в сфері реалізації лікарських засобів, встановлені факти застосування прихованих знижок під виглядом надання додаткових послуг, які надаються аптечним мережам виробниками, дистриб’юторами або оптовими реалізаторами. Рекламні, маркетингові, мерчендайзингові послуги повинні враховуватись при розрахунку оптово-роздрібних цін, що, в свою чергу, буде сприяти зниженню вартості лікарських засобів.
У зв’язку із втратою чинності наказу МОЗ України від 29.12.2011 №1000 «Про затвердження обов'язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів», збільшилася кількість скарг соціально незахищених верств споживачів відносно значного підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення.
Встановлені факти реалізації за завищеними цінами продукції громадського харчування в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, що є порушенням розпорядження Київської міської державної адміністрації від 29.12.2010 №1224, зі змінами, внесеними розпорядженням від 19.07.2011 №1247, яким передбачено, що постачання послуг з харчування дітей в загальноосвітніх та професійно-технічних закладах звільняється від обкладення податком на додану вартість в частині безкоштовного харчування дітей, що здійснюється за рахунок бюджетного фінансування у межах затверджених норм харчування, відповідно до підпункту 197.1.7 "г" пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України.


Автор: Редактор від 07.03.2017

  

Відеорепортаж