Статті

Епізоотична ситуація в м. Києві

Одним із важливих завдань Головного управління є здійснення державного контролю та нагляду за утриманням тварин, зменшення ризиків для людей, що виникають у результаті занесення або поширення заразних хвороб, оцінка епізоотичної ситуації, а також розроблення, затвердження та забезпечення проведення протиепізоотичних заходів в м. Києві.
За даними обліку, у господарствах та в приватних осіб на території міста утримується більше 60 тис. голів тварин різних видів та близько 8 тис. голів птиці. 
Протягом 2016 року проводились діагностичні дослідження тварин на заразні хвороби, профілактичні щеплення, ветеринарно-санітарні обробки, моніторинг епізоотичної ситуації щодо грипу птиці та африканської чуми свиней.
Для профілактики особливо небезпечних захворювань тварин щеплено проти сибірки 257 тварин, проти сказу – 29 167 собак та 15 610 котів, проти лептоспірозу – 6 347 собак.
Проводяться профілактичні щеплення дрібних тварин, зокрема собак та котів, проти чуми, гепатиту, ентериту, парвовірозу, трихофітії та інших захворювань.
Незважаючи на проведену профілактичну роботу, протягом минулого року зареєстровані інфекційні захворювання, спільні для людей і тварин: на лептоспіроз – 94 гол. собак; на бабезіоз – 3209; на дірофіляріоз – 270; діагностовані 6 випадків сказу серед тварин.
Протягом останніх років у м. Києві не проводиться щорічна планова суцільна весняно-осіння дератизація.
Значно скоротилися обсяги проведення профілактичних дератизаційних заходів, заходів із дезінфекції та дезінсекції на об’єктах соціальної сфери та житлового фонду, у місцях масового відпочинку населення.
Проведені дератизаційні заходи малоефективні, у зв’язку із великою кількістю несанкціонованих сміттєзвалищ побутового та будівельного сміття, незадовільним санітарно-технічним станом підвальних приміщень і сміттєзбірників житлових будинків. Незадовільний санітарний стан відомчих об'єктів міста призводить до заселення гризунами підземних переходів, станцій електропоїздів та відкритих станцій метрополітену. Не проводяться дератизаційні заходи в парках, приватному секторі столиці.
Взагалі не проводиться дератизаційні заходи на кладовищах, в парках, приватному секторі. Як наслідок, щорічно в столиці реєструються випадки зараження лептоспірозом. За 2016 рік зареєстровані 11 випадків захворювання на лептоспіроз, померли 2 хворих. У двох випадках зараження на лептоспіроз відбулося на території міста Києва.
У минулому році проведені 3 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА), зокрема, прийнято рішення щодо запровадження карантинних обмежень на території Святошинського району міста Києва, у зв'язку з реєстрацією захворювання на сказ.
З метою недопущення ускладнення епідемічної та епізоотичної ситуації в столиці, необхідно забезпечити проведення заходів із дератизації, дезінфекції, дезінсекції у місцях масового відпочинку населення, об’єктах соціальної сфери та житлового фонду.
Для профілактики захворювань, спільних для тварин і людей, забезпечення безпечного середовища життєдіяльності, необхідна взаємодія міської влади, органів охорони здоров’я, державних та комунальних підприємств, власників тварин тощо. 


Автор: Редактор від 07.03.2017

  

Відеорепортаж