Статті

Екзамен у тракториста-машиніста

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві видає посвідчення тракториста-машиніста особам, які пройшли медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ України, професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, склали теоретичний і практичний іспити, а також постійно або тимчасово проживають чи навчаються на території міста Києва.

Приймання теоретичних і практичних іспитів на право керування машинами для отримання посвідчення тракториста-машиніста, здійснюється екзаменаційною комісією Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві.

Під час теоретичного іспиту перевіряються знання правил дорожнього руху і правил технічної експлуатації машин.

Під час практичного іспиту перевіряються навички керування машинами тих категорій, які заявлені для отримання посвідчення.

Якщо особа не склала теоретичного або практичного іспиту, посвідчення їй не видається, і повторний іспит призначається не раніш як через 10 днів.

Для того, щоб скласти теоретичний і практичний іспит та отримати посвідчення тракториста-машиніста до необхідно подати такі документи:
  • заяву від особи, зразок якої затверджує Мінагрополітики; 
  • диплом кваліфікованого робітника або свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації;
  • медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування машинами;
  • дві фотокартки розміром 3x4 сантиметри, що відповідає віку особи на момент одержання нею посвідчення;
  • копія картки фізичної особи-платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб платників податків та інших обов'язкових платежів.
Крім зазначених документів до екзаменаційної комісії подається документ, що засвідчує особу.

Особам, які мають у приватній власності або у користуванні трактори, що належать до категорії А1 або А2 та мають посвідчення водія (крім категорій А, А1, В1), може видаватися посвідчення тракториста-машиніста категорії А1 або А2 без проходження навчання після складення екстерном іспитів з правил дорожнього руху і практичних навичок керування машинами.

У разі втрати посвідчення на підставі заяви та пояснення власника, а також підтвердження факту опублікування в друкованих засобах масової інформації оголошення  про  втрату  посвідчення, видається нове з поміткою "Дублікат" після складення заявником теоретичного і практичного іспитів.Автор: pressa від 12.04.2017

  

Відеорепортаж