Статті

Що робити у випадку виникнення скарги на:

1. Погіршення умов проживання в зв’язку із веденням господарської діяльності суб’єктом господарювання (перевищення рівнів шуму, вібрації, сторонні запахи, викиди в атмосферне повітря, тощо). Для ефективного розгляду скарги необхідне  створення комісії при районній державній адміністрації. Також, залучення лабораторій для проведення лабораторних досліджень. Приклад – шум від роботи  технологічного обладнання магазину на першому поверсі житлового будинку.2.  Забруднення території, неякісне прибирання території, не вивозиться сміття, тощо – необхідно звертатись до міської або районних державних адміністрацій. Наприклад, несвоєчасне вивезення сміття з зони житлової забудови, недотримання відстані від місць розміщення контейнерних майданчиків  до житлових та громадських будівель.3.  Незадовільний стан пляжів та  зон відпочинку -  Департамент міського благоустрою та збереження природнього середовища КМДА. 4. Наявність щурів в житлових будинках,  на територіях забудов, в місцях масового відпочинку населення – необхідно звертатись до районних в м. Києві державних адміністрацій. 5. Незадовільний стан житлових будинків, квартир - ці питання відносяться до компетенції районних в м. Києві державних адміністрацій, які створюють комісії для розгляду із включенням відповідних служб.
 


При написанні звернення необхідно зазначити наступне:
- конкретні порушення чинного законодавства;
- найменування суб’єкта господарювання – юридичної або фізичної особи  чи його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;
- місцезнаходження суб’єкта господарювання.
 
Наприклад –  в дитячому садочку  № 324 ТОВ «Матуся», за адресою: вул. Ризька, 7 в спальному приміщенні стоять в три яруси краватки. Натомість, відповідно до розділу VII «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», затвердженого Наказом МОЗ України 24.03.2016 № 234 у дошкільних навчальних закладах, де відсутні спальні приміщення, допускається тільки використання розкладних ліжок з твердим рівним ложем, або окремих матраців для дітей дошкільного віку.
 
6. Незадовільний  стан лікувально-профілактичних закладів   (наявність тарганів, незадовільне прання білизни, неякісне прибирання, тощо).

7. Відсутність проходження  медичних оглядів у працівників, які підлягають обов’язковим профілактичним медичним заходам. Наприклад, у працівників  перукарень, пралень, їдалень, продовольчих магазинів, дитячих садків, тощо.
Автор: pressa від 07.04.2017

  

Відеорепортаж