Статті

В місті Києві проводиться державна протиепізоотична комісія, з метою недопущення завезення м’ясних туш інфікованих збудником африканської чуми свиней на територію столиці

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві отримало повідомлення  Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного матеріалу Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 27.03.17 № 001997п.м./17 від однієї голови загиблої свині, що належить мешканцю села Безп’ятне, Баришпіль Є.В. (вул. Васильківська 68) Васильківського району, Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК- вірус африканської чуми свиней.

За рішенням Державної протиепізоотичної комісії при Васильківській райдержадміністрації територія села Безп’ятне Васильківського району визнана неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановлений карантин.
Визначена зона захисту територія населених пунктів Васильківського району села Червоне, Застугна, Зозулі, Кулибаба.

До зони нагляду віднесені населені пункти та прилеглі до них території: м. Васильків, с. Погреби, с. Барахти, с. Митниця, с. Руликів, с. Оленівка, с. Велика Салтанівка, с. Здоровка, с. Путрівка.

Оскільки населені пункти зони захисту знаходяться на невеликій відстані від меж м. Києва, існує потенційна загроза завезення м`ясотуш інфікованих збудником африканської чуми свиней. Реалізація м`ясотуш та м`ясопродуктів свинини можлива, як на агропромислових ринках та ярмарках, так і на місцях стихійної торгівлі, які не контролюються з боку Київської міської державної адміністрації та Головного управління. Реалізація вказаної продукції проводиться при відсутності документів, що засвідчують безпечність її походження, а також без проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

На сьогоднішній день залишається реальна загроза занесення збудника африканської чуми свиней на територію столиці. Адже зона захисту – це зона на території, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем радіусом не менше 3 км, але не більше 20 км, а зона нагляду – це територія, що оточує межі зони захисту радіусом до 150 км від епізоотичного вогнища, але не менше 20 км.

Актуальність даного питання полягає в тому, що відстань від місця епізоотичного вогнища АЧС до центру м. Києва ( до Майдану Незалежності) всього лише 42 км. А до станції метро «Теремки» і того менше, 27 км.

Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину», з метою недопущення поширення збудника африканської чуми свиней на території міста Києва, пропонуємо:
  • Вжити дієвих заходів щодо припинення, на території міста, несанкціонованої торгівлі продукції тваринницького походження – у МАФах, на вулицях, в переходах, біля магазинів та станцій метро, зупинок міського транспорту, залучати до цього Національну поліцію, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища.

Щотижнево в м. Києві лише на ярмарках проводять реалізацію майже 1000 реалізаторів м`ясної продукції свинини у не встановлених місцях.Автор: admin від 31.03.2017

  

Відеорепортаж